Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w ramach naszego sklepu stosujemy pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu dla indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej o Polityce Cookies »»

close
http://wabiki.net/nowysklep/140-thickbox_default/makiety-do-polowania-na-kaczki.jpg Powiększ

MAKIETY DO POLOWANIA NA KACZKI

Komplet makiet do polowania na kaczki - składa się z 10 makiet i 10 uchwytów. Makiety zrobione są z autentycznych zdjęć wydrukowanych w skali 1:1 i w pełnym kolorze metodą offsetową , naniesione na gruby , sztywny nośnik.

Więcej szczegółów

5002

89,90 zł

1 Inne produkty w tej samej kategorii:

makieta kaczki makieta kaczki

Komplet makiet do polowania na kaczki - składa się z 10 makiet i 10 uchwytów. Makiety zrobione są z autentycznych zdjęć wydrukowanych w skali 1:1 i w pełnym kolorze metodą offsetową , naniesione na gruby , sztywny nośnik. Wydruki zostały zabezpieczone matową folią dzięki czemu posłużą kilka sezonów. Wabiki wystawiamy na ściernisku najlepiej po jęczmieniu, bo kaczki przepadają za nim. Trzeba się dobrze ukryć ( np. w rowie) oraz dobrać kolor ubrania do otoczenia, bo kaczki podobnie jak gęsi mają dobry wzrok choć są mniej ostrożne. Można też zastosować parawan z siatki maskującej, którą warto obrzucić słomą lub trzciną, aby zlewała się z otoczeniem. Ważne jest też to, aby maskowanie nie ograniczało nam ruchów, bo strzelanie do kaczek wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Makiety płaskie działają dokładnie tak samo jak pełne bałwanki - wykorzystano w tym pomyśle złudzenie optyczne polegające na tym , że choćby najlepsze oko widzi jedynie płaski obraz na odległość , a dobre zdjęcie jest nie do odróżnienia od żywego ptaka. Dopiero z kilku metrów można stwierdzić , że faktycznie wabik (w tym wypadku kaczka) jest płaski. Szybko lecący ptak nie jest w stanie tego odróżnić, jest strzelany zanim się zorientuje. Wystawienie makiet powoduje zainteresowanie przelatujących ptaków i wabi je w kierunku naszego stanowiska (pewnie myślą , że jest tu coś dobrego skoro inne już tu żerują ). Kaczki nad ścierniskiem latają nisko i prawie każdy nadlatujący ptak jest strzelany. Należy pamiętałaby nie strzelać do "kucharki", która przylatuje pierwsza na zwiad. Lepiej jest ją przepuścić bez strzału i poczekać na właściwy nalot. Zloty odbywają się wieczorem, od zachodu słońca aż do zmroku. Kaczki pozostają na żerowisku do rana i objedzone zbożem wracają po wschodzie słońca na wodę, na dzienny odpoczynek. Można też to wykorzystać poprzez ustawienie makiet na brzegu i ukrycie się w trzcinach. Mamy w ten sposób drugie zloty, tym razem poranne. Można też makiety wystawiać na groblach pomiędzy stawami i dodatkowo używać wabika dźwiękowego, co również zwraca uwagę przelatujących kaczek i daje nam wyśmienite okazje do strzałów. Warto poćwiczyć trochę na strzelnicy przed pierwszym wyjazdem na kaczki, aby nie wyszło wedle starego porzekadła - jedna paczka = jedna kaczka))))Przewagą makiet nad pełnymi wabikami jest to, że są płaskie, lekkie i wygodne do transportu, mieszczę się w reklamówce. Dla porównania ostatnie zdjęcie przedstawia 3 komplety (30 szt.)

makieta kaczki makieta kaczki 3 komplety makiet

 
  • Rodzaj Wizualne
  • Zwierzyna Kaczka

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

MAKIETY DO POLOWANIA NA KACZKI

MAKIETY DO POLOWANIA NA KACZKI

Komplet makiet do polowania na kaczki - składa się z 10 makiet i 10 uchwytów. Makiety zrobione są z autentycznych zdjęć wydrukowanych w skali 1:1 i w pełnym kolorze metodą offsetową , naniesione na gruby , sztywny nośnik.

Napisz swoją recenzję