Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w ramach naszego sklepu stosujemy pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu dla indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej o Polityce Cookies »»

close
http://wabiki.net/nowysklep/64-thickbox_default/idealny-skladany-noz-mysliwski.jpg Powiększ

IDEALNY, SKŁADANY NÓŻ MYŚLIWSKI

Nóż myśliwski ma na polowaniu wielorakie zastosowanie i trudno sobie wyobrazić aby myśliwy w kniei mógł się bez niego obejść. Rodzajów, kształtów, fasonów i typów noży jest mnóstwo.

Więcej szczegółów

6558

29,99 zł

Nóż myśliwski ma na polowaniu wielorakie zastosowanie i trudno sobie wyobrazić aby myśliwy w kniei mógł się bez niego obejść. Rodzajów, kształtów, fasonów i typów noży jest mnóstwo. Myśliwemu polującemu na zwierzynę płową i czarną nóż jest potrzebny do patroszenia, odbicia poroża, a poza tym do tego wszystkiego do czego nóż może służyć, a więc nacięcia gałęzi, zaznaczenia miejsce zaciosem drzewa, ścięcia i przygotowania złomu, ukrajania chleba, posmarowania go masłem itp. Oczywiście wszystkie te czynności można wykonać za pomocą malutkiego scyzoryczka, ale przecież to nie o to chodzi (wspominam o tym, aby nie mieszać pięknych scyzoryczków z nożem myśliwskim). Dziś jesteśmy wyposażeni w nowoczesną broń, optykę, samochody, komórki , ubrania i kiepski kozik do tego wszystkiego ni jak nie pasuje... Nóż myśliwego musi być porządny, mieć dobry ?hwat? aby trzymał ostrość i nie tępił się na byle kości. Powinien mieć też odpowiedni kształt aby pracował ostrzem a nie czubkiem , aby się ręka nie męczyła. Dlatego dzisiejsze noże myśliwskie są bardziej specjalistyczne, dopasowane zarówno do swoich zadań jak i do dłoni która je trzyma.
Właśnie ten nóż spełnia wszystkie te funkcje, ma dopasowany kształt do dłoni, właściwą twardość ostrza (60-61 HRC stal 420), wielkość, wyważenie, dopracowany wygląd i do tego pochwę aby go przypiąć do pasa. Jako składany nóż myśliwski jest idealny. Trzymając go - czujemy, że mamy w ręku prawdziwy nóż myśliwski a nie byle jaki kozik. Do tego ta cena, w sumie niewielka za dobry sprzęt, nawet jak się zgubi po nocy to niewielka strata, bez żalu kupimy następny.
Wymiary noża : złożony 124 mm, rozłożony 213 mm
Waga - 190 g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

IDEALNY, SKŁADANY NÓŻ MYŚLIWSKI

IDEALNY, SKŁADANY NÓŻ MYŚLIWSKI

Nóż myśliwski ma na polowaniu wielorakie zastosowanie i trudno sobie wyobrazić aby myśliwy w kniei mógł się bez niego obejść. Rodzajów, kształtów, fasonów i typów noży jest mnóstwo.

Napisz swoją recenzję