Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w ramach naszego sklepu stosujemy pliki cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu dla indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Czytaj więcej o Polityce Cookies »»

close
http://wabiki.net/nowysklep/32-thickbox_default/wabik-szkot-predator-.jpg Powiększ

WABIK SZKOT PREDATOR

Na lisy i inne drapieżniki.

Tańsza wersja "szkota".

Zbudowana na amerykańskim, oryginalnym stroiku z tym samym głosem "jackrabbit". Wabi się nim dokładnie tak samo jak amerykańskim z tym samym wyśmienitym skutkiem.

Więcej szczegółów

1000

80,00 zł

22 Inne produkty w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne

Głos wabika

Wabik ten służy do wabienia wszelkich drapieżników. Wydaje głos nazwany Jackrabbitem, który jest głosem zagryzanego przez drapieżnika zająca lub królika. Można też nim uzyskać drugi, najbardziej atrakcyjny dla lisów głos zwany Cottontailem, poprzez umiejętne ?darcie się?, które wydaje pożerany żywcem zając lub królik. Dzięki nowatorskiej konstrukcji i doskonałemu zespołowi dźwiękowemu wabik ten ma wiele zalet i niewiarygodną wręcz skuteczność. Chyba największą z nich jest to, że napędzany jest miechem, a nie powietrzem z płuc wabiarza, dzięki czemu nie ma możliwości ?zaplucia? go, możemy nim wabić wiele godzin i się nie zapcha, nie zmieni tonu. Stąd właśnie przylgnęła do niego nazwa ?Szkot? - od szkockiej kobzy. Drugą ważną zaletą jest to, że można go nazwać ?wiecznym?. Serce wabika, - czyli stroik, jest wymienialne i gdy się zużyje wkładamy nowy i znów mamy nowego ?Szkota?. Stroiki są dostępne na naszej stronie: wabiki.net

Kolejną jego zaletą jest to, że wydaje głosy całkowicie naturalne w naszych łowiskach, które nie płoszą innej zwierzyny. Żerujące jelenie czy sarny spoglądają tylko w kierunku wabienia i pasą się dalej, zające przybiegają na ratunek swojemu ?pobratymcowi?, a i dziki też interesują się tym głosem, bo też są zainteresowane takim żerem i chętnie lisowi by go odebrały.

Wabimy nim poprzez dość szybkie ruszanie miechem, najpierw głośno, później wolniej i ciszej. Jedna seria trwa 15-20s, minuta przerwy i powtarzamy. Nie ma potrzeby wabienia więcej niż 4 serie w jednym wabieniu. Po takich seriach trzeba poczekać 5-15 minut, aby lis zdążył przybiec na wab. Po tym czasie możemy powtórzyć wabienie i znowu poczekać. Jeżeli po dwóch powtórzeniach lis nie przybiegł znaczy, że go nie ma w tym miejscu i trzeba się przemieścić około kilometra. Bywa, że podczas jednego wabienia przybiega kilka lisów i czasami udaje się je strzelić. Po strzeleniu lisa nie przerywamy wabienia, a wręcz przeciwnie wabimy bardziej agresywnie, co powoduje, że kolejny lis nie zmieni ?ciągu? i też go strzelimy. Przypadki strzelenia 3 lisów z jednego wabienia są częste a 2 nawet bardzo częste. Ogólnie można przyjąć, że w łowisku o średnim zagęszczeniu lisa strzelamy jednego na dwa wabienia pod warunkiem, że wiemy gdzie ich szukać i jak powinniśmy to robić. Gdy polujemy na wieczornej zasiadce wabienie powtarzamy co ok. pół godziny, bo lisy wtedy wychodzą z nor i sytuacja się zmienia. Po strzeleniu lisa nie podnosimy go - aby nie pozostawiać zapachu i wabimy dalej. Aby wabienie było skuteczne musimy przestrzegać kilku zasad tzn. wybierać dobre stanowiska, przewidywać kierunki, z których możemy się spodziewać ?ciągu? - podejście do stanowiska musi być pod wiatr, bo gdy lis wejdzie na naszą ścieżkę zapachową od razu zorientuje się w podstępie i ucieknie, kontrolować kierunek wiatru i dobrze się ukrywać, abyśmy pierwsi zobaczyli lisa zanim on nas zobaczy. Dobrymi stanowiskami są ambony i zwyżki pod warunkiem, że nie stoją na ścianie lasu - częstym zdarzeniem jest w takich sytuacjach wbiegnięcie lisa pod ambonę i tylko możemy sobie na niego popatrzeć. Dlatego w takich miejscach lepiej jest zająć stanowisko, np. krzaku czy na tle pnia drzewa w odległości 50 m od skraju lasu z ?dobrym wiatrem?. Gdy już widzimy lisa wabimy jak najmniej - w sumie tylko popiskujemy po 2-3 dźwięki, aby lisowi podać kierunek. Lisy zachowują się różnie podczas wabienia, jedne lecą ?na złamanie karku?, inne siadają na 100 metrach i obserwują skąd dobiega wab. Jak polujemy ze sztucerem - jest to dobry moment do oddania strzału. Jak ze śrutówką to możemy wtedy przejść na ?myszkę? lub popiskiwać ?Szkotem?, lub też wabikiem ustnym, aby go jeszcze ?podciągnąć? bliżej. Dobrymi porami wabienia są godziny wieczorne i poranne. Najlepszą jest księżycowa noc, bo wszystkie lisy są w ruchu, natomiast gorzej je widać i trzeba zajmować stanowiska na skoszonych łąkach lub oziminach. Jeżeli przez kilka dni utrzymuje się pokrywa śnieżna, możemy wabić również przez cały dzień, bo lisy są głodne i żerują całą dobę. Dobry wynik uzyskamy pod jednym warunkiem - lis musi nasze wabienie usłyszeć - jak usłyszy to przybiegnie.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

WABIK SZKOT PREDATOR

WABIK SZKOT PREDATOR

Na lisy i inne drapieżniki.

Tańsza wersja "szkota".

Zbudowana na amerykańskim, oryginalnym stroiku z tym samym głosem "jackrabbit". Wabi się nim dokładnie tak samo jak amerykańskim z tym samym wyśmienitym skutkiem.

Napisz swoją recenzję